Bugatti najszybszym kabrioletem świata

Veyron z twardym dachem, po małych perturbacjach, znów widnieje w Księdze Rekordów Guinnessa jako najszybszy produkcyjny samochód świata. Panowie z Bugatti mają jeszcze jeden powód do świętowania. Otwarta odmiana ich supersamochodu została oficjalnie uznana najszybszym kabrioletem na świecie

Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport Vitesse zadebiutował w ubiegłym roku podczas salonu samochodowego w Genewie. Chociaż w oficjalnych informacjach prasowych podano, iż prędkość maksymalna kabrioletu wynosi 375 km/h, szefowie firmy od początku dawali do zrozumienia, że samochód jest w stanie pojechać szybciej niż 400 km/h. Właśnie tego dowiedli.

Próba odbyła się na torze testowym Volkswagena w Ehra-Lessien, a w przedsięwzięciu brali udział eksperci z niemieckiej organizacji TUV, którzy mieli oficjalnie potwierdzić uzyskany wynik. Chiński kierowca Anthony Liu rozpędził otwartą wersję Veyrona do prędkości 408,84 km/h, czyniąc ją najszybszym kabrioletem świata. Jak potem przyznał, nawet przy tej - dla wielu niewyobrażalnej - prędkości, auto prowadziło się zaskakująco pewnie.

>> Jeśli szukasz taniego kabrioletu, tu znajdziesz mnóstwo propozycji <<

Dla przypomnienia, Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport Vitesse napędzany jest 8-litrowym silnikiem W16, rozwijającym moc 1200 koni mechanicznych i 1500 Nm maksymalnego momentu obrotowego, dostępnego w przedziale od 3000 do 5000 obr./min.

Dla uczczenia sukcesu, Bugatti stworzy limitowaną edycję modelu. Cóż za niespodzianka, prawda? Auto otrzyma dopisek WRC, pochodzący od słów World Record Car. Powstanie tylko osiem sztuk okolicznościowej odmiany supersamochodu, której cenę ustalono na 2,61 mln dolarów. Dużo? Coś nam mówi, że firma nie będzie miała najmniejszych problemów ze znalezieniem klientów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.