Sukces hybrydowych Toyot... w Europie

Europa nie jest zrażona do napędu hybrydowego. Toyota oferując tańsze hybrydy zanotowała niemal dwukrotny wzrost ich sprzedaży

Toyota Yaris Hybrid - test

Amerykanie wciąż uważają, że silnik Diesla to coś, czego nie można uruchomić, a jak już się uda, to zadymi całą okolicę. Dlatego samochody z napędem hybrydowym łatwo wycięły sobie kawałek tamtejszego rynku. W Europie muszą walczyć z niezmiernie popularnymi Dieslami. Ale okazuje się, że Europejczycy nie kierują się uprzedzeniami, tylko potrafią liczyć. Od kiedy Toyota wprowadziła na rynek bardzo przystępne cenowo hybrydowe wersje Yarisa, a następnie Aurisa, sprzedaż aut z napędem hybrydowym na Starym Kontynencie wzrosła o 82% (porównanie pierwszego kwartału 2012 i 2013 r.).

>>> Ile trzeba zapłacić za nową Toyotę. Sprawdź ceny wszystkich modeli <<<

W pierwszym kwartale 2013 roku łączna sprzedaż koncernu (Toyoty i Lexusa) w Europie wyniosła 197 309 samochodów, z czego aż 20% stanowiły pojazdy hybrydowe (38 673 sztuk). Znaczną większość sprzedaży modeli z napędem hybrydowym stanowiły oczywiście wspomniane Yaris Hybrid (11 459 sztuk) i nowy Auris Hybrid (12 736 sztuk).

Zainteresowanie hybrydowym Aurisem wzrosło w Europie w stosunku do zeszłego roku o 69%. We Francji hybrydowy Auris stanowi obecnie aż 70% całkowitej sprzedaży modelu.

W polskich salonach Toyoty Auris Hybrid debiutuje w najbliższy weekend, w dniach 13-14 kwietnia. Ceny znajdziecie tutaj .

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.