Lancia Ypsilon Elefantino od 43 900 zł

Zadebiutowała w marcu podczas salonu samochodowego w Genewie, teraz trafia do polskich salonów. Za Lancię Ypsilon z dopiskiem Elefantino trzeba będzie zapłacić 43 900 zł

Symbol Elefantino jest nieodłącznie związany z marką Lancia. W 1953 roku Gianni Lancia, syn założyciela firmy Vincenzo Lancii, wybrał "słoniątko" jako motyw plakietki dla tworzonego wówczas teamu wyścigowego.

Ypsilon w wersji Elefantino kierowana jest do młodszych klientów, szukających sposobu na wyróżnienie się w tłumie "szarych", nudnych aut. Mają w tym pomóc przykuwające wzrok kolory nadwozia (w tym jeden zupełnie nowy: Turquise ), ozdobne elementy graficzne na obudowach lusterek, oryginalna kolorystyka kołpaków, naklejki na środkowych słupkach oraz charakterystyczny emblemat ze słonikiem umieszczony na tylnej klapie. Wyjątkowy charakter auta podkreślony został również w kabinie. Kierownica i gałka dźwigni zmiany biegów wykończono w skórze, deska rozdzielcza została ozdobiona chromowanymi wstawkami, a tapicerka foteli posiada kontrastujące przeszycia.

>> Używane Lancie za połowę ceny <<

Wersja Elefantino ma zastąpić w gamie modelu odmianę Silver. Za 43 900 zł klienci otrzymają auto napędzane 69-konnym, benzynowym silnikiem o pojemności 1,2 litra. Na liście wyposażenia standardowego znajdą się m.in. system Start&Stop, elektronicznie sterowane szyby z przodu, centralny zamek, fotel kierowcy z regulacją wysokości oraz kierownica regulowana w dwóch płaszczyznach.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.