Maserati Ghibli - pierwsze zdjęcia

W sieci pojawiły się pierwsze oficjalne zdjęcia nowej limuzyny Maserati. Auto będzie konkurować między innymi z BMW serii 5 i Mercedesem Klasy E

Śrubki w cenie Mercedesa

Maserati ma bardzo ambitny plan - do końca 2015 roku chce osiągnąć roczną sprzedaż na poziomie 50 tysięcy samochodów. W osiągnięciu tego celu pomóc ma nowy model, czyli tytułowe Ghibli właśnie. Auto zbudowane jest na skróconej platformie nowego Quattroporte. Choć dokładne liczby wciąż trzymane są w tajemnicy wiadomo, że mierzy ono niemal dokładnie pięć metrów długości.

Na początku klienci będą mieli do wyboru trzy silniki. Benzynowe V6 o pojemności 3 litrów dostępne będzie w dwóch wariantach mocy. Słabszy oferować ma ok. 330 koni mechanicznych, mocniejszy - w granicach 410 koni mechanicznych. W gamie pojawi się również, pierwszy w historii marki, silnik wysokoprężny. Trzylitrowe V6 pozwoli skuteczniej rywalizować z konkurencją, która ma w ofercie modele wyposażone w mocne diesle. Wszystkie silniki współpracować będą z ośmiostopniowym automatem. Moc będzie przekazywana albo wyłącznie na tył, albo na koła obu osi.

Bardziej szczegółowe dane powinni pojawić się już niebawem. Maserati Ghibli oficjalnie zadebiutuje podczas startujących 20 kwietnia targów w Szanghaju. Póki co, zapraszamy do galerii zdjęć.

>>> Ile trzeba dziś zapłacić za nowe Maserati? Oto ceny wszystkich modeli <<<

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.