Rosja wybrała najlepszą premierę 2012 roku

Nagrody "Złoty Klakson" to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w Rosji. Ich najważniejszą kategorią jest "Grand Prix". Nagradza się nią najlepszą premierę ubiegłego roku. Drugi rok z rzędu nagroda trafiła do brytyjskiej marki

Nowy Range Rover Sport | Galeria

"Złoty Klakson" tym różni się od nagród przyznawanych w innych rosyjskich plebiscytach motoryzacyjnych, że o wyniku decydują nie czytelnicy, a dziennikarze. Z tego powodu nagroda uznawana jest za szczególnie ważną. Głosy oddają ludzie, którzy mieli bezpośrednią styczność ze stającymi do rywalizacji samochodami.

O przyznaniu nagrody decydują dziennikarze magazynu "Klaxon". Każdy z nich odbywa jazdy próbne wszystkimi autami, które biorą udział w głosowaniu. Później samochody poddawane są szczegółowej ocenie według ścisłego klucza.

Światowe Samochody Roku 2013 wybrane! Najlepsi okazali się...

W tym roku nagrodę Grand Prix zdobył nowy Range Rover. Uzasadniając werdykt, dziennikarze podkreślali, że docenili innowacyjną konstrukcję, wysokiej jakości materiały wykończeniowe, dostępność najnowocześniejszych technologii podnoszących komfort oraz zapewniających łączność bezprzewodową.

Warto przypomnieć, że laureatem poprzedniej edycji konkursu był Range Rover Evoque.

Źródło: IBRM SAMAR

Więcej o: