Veyron SS oficjalnie pozbawiony tytułu najszybszego auta na świecie

Guiness World Records pozbawia Veyrona Super Sport tytułu najszybszego auta świata. Swoją decyzję organizacja argumentuje faktem, że użyty do ustanawiania rekordu egzemplarz Veyrona został nieprzepisowo zmodyfikowany. Nie jest to jedyna zaskakująca wiadomość

Tą wersją Veyrona zachwycał się cały świat. A to dzieło Polaka!

Kilka dni temu pisaliśmy o rzekomym pobiciu należącego do Bugatti rekordu prędkości przez firmę Hennessey. Bo choć Venom GT nie osiągnął prędkości Veyrona Super Sport , to Amerykanie zaznaczali, że egzemplarz Veyrona, który pobił rekord, był zmodyfikowany. Chodziło o zdjęcie ogranicznika, w który standardowo - ze względów bezpieczeństwa - są wyposażane egzemplarze trafiające w ręce klientów. Guiness World Records uznała, że jest to wystarczający argument, by odebrać Niemcom tytuł.

Veyron Super Sport w 2010 roku osiągnął 431,027 km/h. Kwestionowany przez Hennesey wynik został "pobity" przez ich Venoma GT , który w kwietniu tego roku rozpędził się do 427,6 km/h. Wówczas Amerykanie stali się samozwańczymi rekordzistami. Ich zdania nia podzieliła jednak organizacja Guiness World Records, która uznała wynik za nieważny. Powód? Pomiar nie odbył się zgodnie z zasadami przewidzianymi przez Księgę Rekordów Guinessa.

Jakie auto jest zatem najszybsze na świecie spośród seryjnie produkowanych? SSC Ultimate Aero, które rozpędza się do 412,27 km/h.

>>> Szukasz auta używanego? Tu je znajdziesz <<<

Bugatti zapowiedziało, że będzie się odwoływać od tej decyzji.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.