Kia stworzy niedrogie coupe?

Salon Samochodowy w Nowym Jorku przyniósł kolejne wieści o chęci zbudowania przez Kię niedrogiego konkurenta dla Toyoty GT86. Wieści na jego temat nie ma jednak zbyt wiele

Kia rozsądnie wycenia swoje modele. Ile trzeba zapłacić za nowe auta Koreańczyków?

Pamiętacie Kię GT Concept? Już w listopadzie ubiegłego roku Koreańczycy stwierdzili, że poważnie myślą o wprowadzeniu do sprzedaży produkcyjnego odpowiednika tego auta. Rok wcześniej zapowiadano nawet, że auto na pewno zasili gamę modelową marki. Skończyło się jedynie na bardzo ogólnych stwierdzeniach. Temat powrócił przy okazji nowojorskich targów, gdzie szef amerykańskiego oddziału projektowego koreańskiej marki powiedział, że Kia powinna mieć w swojej ofercie niedrogie coupe z tylnym napędem.

Nie wiadomo, jak zakończą się zapowiedzi Koreańczyków. GT Concept jest autem czterodrzwiowym o sportowej linii. Jego produkcyjna wersja mogłaby być konkurentem dla tzw. czterodrzwiowych coupe. Z kolei szef amerykańskich stylistów Kii wspomina o rasowym i niedrogim konkurencie Toyoty GT86. Czy zatem w planach marki są oba auta?

To na razie jedynie spekulacje, ale i tak wystarczająco rozpalają wyobraźnię. Ostatnimi projektami Cee'da i pro_cee'da w wersji GT Kia udowodniła, że potrafi robić rasowe auta o sportowej naturze. Obyśmy nie musieli zbyt długo czekać na oficjalne i konkretne informacje w tej sprawie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.