BMW X4 - pierwsze zdjęcia

To na razie wersja przedprodukcyjna, ale auto, które trafi do salonów, będzie do niego bardzo zbliżone. BMW X4 to mniejszy brat modelu X6. W salonach pojawi się w przyszłym roku. Oto jego pierwsze zdjęcia

Ile trzeba dziś zapłacić za nowe BMW?

BMW podzieliło swoje SYV-y na dwie kategorie - SAV (Sports Activity Vehicles), do której należą X1, X3, X5 oraz SAC (Sports Activity Coupe), której przedstawicielem na razie jest jedynie X6, ale już niebawem dołączy do niego X4. I skoro X6 jest "sportowym" odpowiednikiem X5, a X4 "sportowym" X3, można się spodziewać, że w przyszłości do gamy modelowej bawarskiej marki dołączy też model X2.

Wróćmy jednak do X4. Projektanci nowego modelu BMW twierdzą, że inspiracją podczas "rysowania" auta były X6, nowa seria 3 oraz nadchodzącą "czwórką". Nam X4 jawi się jako BMW 3 GT o zwiększonym prześwicie.

Nowe BMW powstało na tej samej platformie, którą wykorzystuje X3. I choć Bawarczycy nie pokazali jeszcze wnętrza nowego SUV-a i nie zdradzili, jakie silniki posłużą do jego napędu, to wręcz pewnym jest, że pod tymi względami oba modele będą tożsame.

Oficjalna premiera koncepcyjnego X4 odbędzie się pod koniec kwietnia w Chinach. Auto trafi do salonów w przyszłym roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.