Salon Nowy Jork 2013 | Kia Koup

W Nowym Jorku zadebiutowała druga generacja Kii Kuop. Jest to dwudrzwiowe coupe bazujące na podzespołach sedana Forte

Kia pro_cee'd GT

W Polsce dwudrzwiowe samochody nie cieszą się zainteresowaniem. Uważa się je za niepraktyczne i trudne w odsprzedaży. Na szczęście są kraje, w których samochody kupuje się dla siebie, a nie dla "innych". W USA zapotrzebowanie na kompaktowe coupe musi być całkiem spore. Świadczy o tym oferta wśród której znajdziemy Hondę Civic Coupe, Sciona tC, czy właśnie Kię Koup.

Koup powstał w ośrodku badawczym w Kalifornii. Technicznie bazuje na modelu Forte, ma jednak nadwozie typu coupe. Długie drzwi ułatwiają dostęp do przednich foteli i mają bezramkowe szyby podnoszące atrakcyjność wizualną. Samochód kierowany jest do młodych ludzi, zatem Kia zmieniła nieco charakterystykę podwozia. Zawieszenie nieco usztywniono względem sedana i hatchbacka.

Pod maską nie ma już żadnych niespodzianek. Podstawowa jednostka to czterocylindrowy 2.4 o mocy 173 KM i momencie 209 Nm, w opcji można zamówić doładowaną jednostkę 1.6 GDI z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Osiąga ona 201 KM mocy i 264 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Obydwie jednostki współpracują z sześciostopniową skrzynią automatyczną wyposażoną w tryb ręczny z łopatkami pod kierownicą.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.