Salon Nowy Jork 2013 | Subaru WRX Concept

WRX nabrał kształtów. Subaru przygotowało prototyp modelu, który zastąpi najmocniejsze wersje Imprezy

Subaru Impreza WRX i WRX STI

Subaru jakiś czas temu zapowiedziało, że obecna Impreza nie będzie mieć odmiany WRX i WRX STi. Słowa nie dotrzymali, o czym świadczy link obok. Jednak nie miejmy złudzeń, jest to tylko limitowana seria przeznaczona wyłącznie na rynek amerykański. Nie trafi ona na inne rynki, ale tym akurat nie musimy się przejmować. Firma obiecała także, że Impreza WRX doczeka się następcy w postaci niezależnego modelu. Najprawdopodobniej już w przyszłym roku w salonach Subaru pojawi się model o nazwie WRX.

Subaru Impreza Concept

To, jak ma wyglądać seryjne Subaru WRX, pokazuje prototyp w tradycyjnym granatowym kolorze nazwany po prostu WRX Concept. Na żywo można go obejrzeć na rozpoczynającym się właśnie salonie samochodowym w Nowym Jorku.

Konstrukcyjnie przyszły WRX będzie bazować na płycie podłogowej Imprezy, ale pod względem stylistycznym będzie pomiędzy nimi spora różnica. Widać to dobrze porównując zdjęcia WRX Concept z Imprezą Concept (link obok).

WRX Concept to kompaktowy sedan, ale nie jest wykluczone, że z myślą o rynku europejskim powstanie też odmiana pięciodrzwiowa.

Więcej o:
Copyright © Agora SA