Salon Nowy Jork 2013 | Honda Vac

W Nowym Jorku Honda pokaże odmienionego Odysseya, ale naszą uwagę przykuł nie wygląd, a pewien element wyposażenia dodatkowego

Honda Jazz (2001 - 2008) - opinie Moto.pl

Odyssey pojawił się w ofercie Hondy w 1994 roku, a pierwsza generacja była dostępna także na wybranych rynkach Europy (jako Shuttle). Jest to średniej klasy minivan wykorzystujący w dużej mierze podzespoły modelu Accord. Ale od 2010 roku w USA oferowany jest Odyssey, który różni się od tego oferowanego w innych częściach świata (Azji, czy Australii). Rozstaw osi wynosi 3 metry, a długość to 5,15 m. Napęd realizuje 3,5-litrowe V6 o mocy 248 KM.

Po trzech latach produkcji przyszła pora na delikatne zmiany stylistyczne. Ale nie będziemy ich Wam opisywać. Naszą uwagę zwróciła opcja nazwana Honda Vac, czyli odkurzacz Hondy. Będzie on oferowany w najdroższej specyfikacji w standardzie. Najwyraźniej Honda doszła do wniosku, że trudno jest sprzątnąć tak wielki samochód i postanowiła ułatwić właścicielom to zadanie.

Odkurzacz znajduje się z tyłu, w lewym boczku bagażnika. Nad nim umieszczono specjalne końcówki i przewód. Ma on być na tyle długi, by móc dosięgnąć do najdalszych części kabiny. Co ciekawe Honda podaje, że po wyłączeniu silnika odkurzacz może jeszcze pracować osiem minut. Najwyraźniej pobór prądu jest na tyle duży, że dłuższe/dokładniejsze sprzątanie mogłoby rozładować akumulator.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.