Salon Nowy Jork 2013 | Jeep Cherokee

W końcu jest! Obszerna galeria dokładnie pokazująca wszelkie zalety i wady wyglądu nowego Jeepa Cherokee

W USA Jeep ogłosił powrót modelu Cherokee. Tam dwie poprzednie generacje nosiły nazwę Liberty, ale wszędzie indziej sprzedawane były jako Cherokee. Dla nas więc to żaden powrót, a kolejna generacja dobrze znanej linii kompaktowych SUV-ów Jeepa.

>> Jeep Cherokee - już od 10 tys. zł <<

Technicznie jest to mieszanka włosko-amerykańska. Płyta podłogowa pochodzi z Dodge'a Dart, a więc jest niemal identyczna z tą, na której wcześniej zbudowano Alfę Romeo Giuliettę (ale także Lancię Deltę i Fiata Bravo). Nie jest to zaskoczeniem, wszak kompaktowe wymiary nowego Cherokee wymagają kompaktowej platformy. Pod maską będą już pracować silniki znane z innych modeli grupy Chryslera. Podstawowy ma cztery cylindry i pojemność 2,4 litra. Nosi oznaczenie Tigershark (rekin tygrysi) i generuje 184 KM mocy. Większy, to Pentastar V6 3.2 oferujący całkiem pokaźne stado 271 KM. Obydwie jednostki będą współpracować z dziewięciostopniowym automatem.

Nie są jeszcze znane szczegóły dotyczące możliwości terenowych, ale w obszernej galerii znajdziemy kilka dowodów na to, że Cherokee, zwłaszcza w wersji Trailhawk (czerwony), potrafi sobie poradzić na większości nieutwardzonych szlaków. Dla tych, co nie zamierzają opuszczać utwardzonej nawierzchni przygotowano trzy wersje wyposażenia do wyboru: Sport, Latitude i Limited.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.