Continental najlepszy w testach

Magazyn "Auto Moto" opracował zestawienie 21 testów opon letnich wykonanych przez organizacje i czasopisma motoryzacyjne z całej Europy. Z ubiegłorocznych i obecnych rankingów wynika, że ich niekwestionowanym liderem jest firma Continental

Wymiana opon - czy to konieczne?

Wraz z nadejściem wiosny wielu kierowców stanie przed koniecznością wyboru nowych opon. Aby ułatwić im decyzję automobilkluby i magazyny motoryzacyjne porównały ze sobą 67 modeli opon oferowanych przez 17 producentów w 13 najpopularniejszych rozmiarach. Analizowano hamowanie na mokrej i suchej nawierzchni, aquaplaning, opory toczenia, komfort jazdy, trzymanie boczne, jazdę po okręgu, czy slalom.

Jak pokazały wyniki testów, najlepszą ofertę spośród ocenianych producentów opon posiada Continental. Opony tej marki zwyciężyły aż w dziewięciu testach i trzynaście razy znalazły się w pierwszej piątce

Jeżeli ogumienie danego producenta regularnie wygrywa w testach, to znaczy, że ma niezłe parametry. Warto inwestować w marki, które zapewnią bezpieczeństwo. (...) Jeżeli tak wynika z kilku prób, nie może być mowy o przypadkowości - czytamy w podsumowaniu zestawienia "Auto Moto"

Opona ContiPremiumContact 5, zaprezentowana zaledwie rok temu, zwyciężyła w rankingach przygotowanych przez ADAC, ACE/GTÜ oraz polski tygodnik "Motor". W testach potwierdziła swoje bardzo dobre właściwości jezdne oraz redukuję zużycia paliwa.

Najwyższe noty zebrały również sportowe bieżniki ContiSportContact 5, ContiSportContact 5 P oraz ContiSportContact 3. W tym roku zajęły pierwsze miejsce odpowiednio w rankingu "Auto Motor i Sport", "Auto Bild Sport Cars" oraz brytyjskiego magazynu "EVO". W kategorii ekonomicznych bieżników w rozmiarze 165/55 R14 liderem pozostaje ContiEcoContact 5. Na początku 2012 r. opona zajęła pierwsze miejsce w rankingu ADAC. W zestawieniu opon do SUV-ów przygotowanym przez ADAC bezkonkurencyjny okazał się natomiast produkt Continental CrossContact UHP.

W ogólnym zestawieniu producentów, na drugim miejscu uplasowały się ex aequo firmy Nokian i Pirelli. Ogumienie każdej z nich po trzy razy zajęło pierwsze miejsce w publikowanych rankingach opon letnich. Trzecim miejscem podzieliły się firmy Dunlop, Goodyear i Michelin - dwukrotnie lądowały na najwyższym miejscu podium w testach opon 15- i 16-calowych, trafiających głównie do aut kompaktowych.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.