SUV Lamborghini za trzy lata

Zamieszania wokół SUV-a Lamborghini ciąg dalszy - szef Audi zapowiada, że auto dostanie zielone światło w tym roku. Produkcja ma ruszyć za trzy lata

Ile trzeba zapłacić za nowe SUV-y w Polsce? Który jest najtańszy, a który najdroższy? Porównaj

O tym, że w ofercie warto mieć SUV-a, przekonało się chociażby Porsche, którego sprzedaż zanotowała gigantyczne wzrosty po wprowadzeniu do gamy modelu Cayenne. Najwyraźniej pozazdrościło mu Lamborghini, które już w ubiegłym roku pokazało koncepcyjnego Urusa. Od tego czasu pojawiło się wiele informacji na temat ewentualnego rozpoczęcia produkcji auta, a nawet wiadomości, jakoby projekt został porzucony. Najnowsze wieści mają być jednak ostateczne, choć są mało precyzyjne.

Na konferencji prasowej Lamborghini szef Audi, Rupert Standler powiedział, że "wysoce prawdopodobnym jest, iż produkcyjna wersja SUV-a Lamborghini zadebiutuje w 2016 roku". Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana, ale auto ma dostać "ostateczne zielone światło" jeszcze w tym roku. Wygląda na to, że nie ma już odwrotu.

Na razie nie wiadomo, jaki silnik trafi pod maskę auta. Plotek powtarzać nie chcemy. Czekamy na oficjalne informacje od włoskiego producenta i zapraszamy do galerii zdjęć koncepcyjnej wersji Urusa.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.