Jaguar F-Type od 387 500 zł

Wiemy już, ile będzie w Polsce kosztować jedno z ładniejszych aut ostatnich lat. Ceny Jaguara F-Type startują od 387 500 zł

Wielka galeria pięknego kabrioletu z Polski

Produkcyjna wersja nowego roadstera zadebiutowała podczas ubiegłorocznych targów w Paryżu. Idealne proporcje nadwozia, w którym delikatne linie przeplatają się ze stanowczo nakreślonymi elementami, mają obrazować kompromis pomiędzy współczesnym, sportowym duchem F-Type i wytwornym stylem klasycznych aut z drapieżnym kotem na masce. Naszym zdaniem, jest to jeden z ładniejszych samochodów ostatnich lat. Jeśli jesteście podobnego zdania, ucieszy Was zapewne informacja, iż model ten jest zwiastunem nowego stylu projektowania, który będzie wykorzystywany podczas tworzenia wszystkich przyszłych modeli Jaguara.

Jeśli chodzi o nowego roadstera, w ofercie dostępne będą trzy wersje: F-Type, F-Type S oraz F-Type V8S, napędzane odpowiednio: nowym 3,0-litrowym benzynowym V6 z doładowaniem w dwóch wersjach 340KM i 380KM oraz 5,0-litrowym benzynowym silnikiem V8 z doładowaniem oferującym aż 495KM i 625Nm. Wszystkie silniki współpracują z ośmiostopniową skrzynią biegów, która może być obsługiwana za pomocą manetek przy kierownicy. Topowy model przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,3 sekundy i osiąga maksymalną prędkość 300 km/h. Model F-Type S z 380-konnym silnikiem V6 przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,9 sekundy, a jego maksymalna prędkość wynosi 275 km/h. Osiągi podstawowej odmiany F-Type'a to odpowiednio: 5,3 sekundy i 260 km/h. Poniżej znajdziecie ceny poszczególnych wersji.

Cennik Jaguara F-TypeCennik Jaguara F-Type Fot. Jaguar

W bazowej odmianie auta, na liście wyposażenia standardowego znajdują się m.in.: czołowe poduszki powietrzne, poduszki powietrzne boczne dla kierowcy i pasażera, automatyczna klimatyzacja, system multimedialny z odtwarzaczem CD/MP3, sześcioma głośnikami i 8-calowym, dotykowym wyświetlaczem, fotel kierowcy i pasażera regulowane w 6 kierunkach, LED-owe oświetlenie wnętrza, bezkluczykowy system uruchamiania silnika, biksenonowe reflektory oraz 18-calowe obręcze kół z lekkich stopów.

Mocny kabriolet Jaguara z minimalnym przebiegiem

10 kabrioletów w cenie do 20 tys. zł

W droższej odmianie modelu (F-Type S), dopłaty nie wymagają również: mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu, aktywne zawieszenie, aktywny układ wydechowy, 19-calowe obręcze kół oraz LED-owe oświetlenie kabiny z możliwością zmiany koloru światła. Najmocniejszą - i jednocześnie najlepiej wyposażoną - wersję V8S można poznać m.in po: 20-calowych obręczach kół, dwóch podwójnych końcówkach wydechu i fotelach wykończonych skórą. Kierowca będzie mógł również skorzystać ze sterowanego elektronicznie aktywnego mechanizmu różnicowego.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.