Wszystko o Motor Show 2013

W dniach 4-7 kwietnia w Poznaniu trwać będą Targi Motoryzacyjne Motor Show. W siedmiu pawilonach zaprezentowane zostaną najnowsze modele samochodów, motocykli, kamperów i samolotów. W pawilonie motoryzacyjnym znajdą się stoiska m.in. Ferrari, Jaguara i Mercedesa. Ale to nie wszystko!

Kiedy, gdzie i za ile?

Poznański Motor Show startuje 4 kwietnia, który jest dniem dla mediów i biznesu. Organizatorzy targów publiczność zapraszają od piątku do niedzieli (5-7 kwietnia). Na teren targów można wejść już od godziny 10:00. Bilety na targi Motor Show są dostępne w cenie 17 zł już teraz, za pośrednictwem serwisu internetowego Ticketpro.pl (do 25 marca 2013 roku) oraz w sieci sklepów Empik, Saturn i Media Markt (do 4 kwietnia). Bilety, jak co roku, można nabyć również w kasach MTP, czynnych w godzinach od 9:30 do 18:30 w trakcie trwania targów.

Czterodniowe targi Motor Show w Poznaniu w tym roku tworzyć będzie ponad 100 wystawców, którzy zaprezentują się w ośmiu pawilonach oraz na terenie otwartym Międzynarodowych Targów Poznańskich. Nie zabraknie ekskluzywnych samochodów z najwyższej światowej półki. Na imprezie odbędzie się wiele polskich premier motoryzacyjnych.

Targi motoryzacyjne w Poznaniu będą też miejscem spotkań przedstawicieli świata biznesu z dostawcami najlepszych rozwiązań flotowych. To im dedykowany jest pierwszy dzień targów - Motor Show VIP Day. Obecni na miejscu profesjonaliści pokażą najlepsze modele dla flot, a w tym także ekskluzywne egzemplarze z klasy premium, dedykowane kadrze zarządzającej przedsiębiorstw. W specjalnej strefie "Samochód dla Biznesmena" zainteresowani goście będą mieli okazję porozmawiać o indywidualnej ofercie dla swojej firmy. Każda osoba zainteresowana zakupem auta dla firmy, będzie mogła wybrać się na jazdę testową po Poznaniu.

Miłośnikom tradycyjnej motoryzacji, którzy zdecydują się na odwiedziny targów, szczególnie polecamy obejrzeć na targach Wystawę Zabytkowych Aut. Tegoroczna edycja spotkania z zabytkowymi pojazdami w trakcie Motor Show 2013 będzie kontynuacją ekspozycji z 2011 roku, zobaczmy również egzemplarze, które zostały odrestaurowane w dwuletniej przerwie pomiędzy spotkaniami z kolekcją. Jednym z bohaterów tegorocznej edycji Wystawy będzie obchodzący swoje 100 lecie samochód Lorraine-Dietrich z 1913 roku, z kolekcji Jana i Macieja Pedów z Gostynia.

Na jednym kole pod iglicę

Salon Motocyklowy, który jest integralną częścią targów Motor Show, odbędzie się przy udziale znanych marek motocykli, ale także odzieży oraz akcesoriów. Podczas największych targów motoryzacyjnych w tej części Europy spotkamy m.in. takie firmy jak Arkus & Romet, ATV Sweden, BMW, CR&S DUU, Junak, Kymco, Larsson, Modeka, Moto Guzzi, Shoei, Suzuki, Sym, Yamaha Motor.

W Poznaniu zobaczycie m.in. to...

Ponownie na Motor Show będzie można zobaczyć customowe motocykle. Custom Festival odbywa się po raz czwarty (po raz drugi w ramach Poznańskiego Motor Show). Są to Mistrzostwa Polski i zarazem jedna z eliminacji Mistrzostw Europy Wschodniej Motocykli Customowych. Polscy specjaliści z tej branży pokazali już nieraz, że są groźnymi konkurentami w międzynarodowej rywalizacji. Niejeden z nich ma jeszcze "to i owo" do udowodnienia. Możemy więc być pewni, że w Poznaniu zobaczymy przykuwające wzrok maszyny . Zapraszamy wszystkich, by na własne oczy przekonali się, że jednoślady zachwycające i szokujące swoją formą powstają nie tylko za oceanem.

Specjalnie dla motocyklistów, którzy kupią bilet wstępu, organizatorzy udostępniają bezpłatny parking dla jednośladów na terenie targów. Tego jeszcze nie było na żadnych targach motocyklowych w Polsce: parking pomieści ponad 200 maszyn, a w razie wyczerpania miejsc, chętnych do pozostawienia swojego sprzętu w bezpieczniejszym miejscu organizatorzy zapraszają na parking przy ul. Matejki, gdzie udostępnione zostaną kolejne, bezpłatne miejsca postojowe dla motocyklistów. Jedyny warunek, jaki trzeba spełnić, to zakup biletu wstępu. Tutaj także ułatwienie: bilet będzie można zakupić bezpośrednio na bramie wjazdowej na teren targów (wjazd od ul. Święcickiego). Miejsce, gdzie będzie można postawić swoją maszynę zlokalizowane jest tuż przy pawilonie Salonu Motocyklowego.

Dla miłośników aktywnego wypoczynku

Podczas targów organizowany jest także II Ogólnopolski Salon Caravaningowy, który jest wielkim wydarzeniem dla miłośników camperów. Salon ten cieszy się opinią największego w Polsce spotkania w roku, jednocześnie będąc dla zwiedzających oraz klientów wyjątkową okazją do analizy najnowszych trendów i poznania nowości rynkowych.

Z pasją o lataniu

Poznańskie targi motoryzacyjne od zawsze były spotkaniem ludzi z pasją. Dlatego podjęto inicjatywę organizacji Salonu Lotniczego Air Passion, który mile zaskoczy gości targowych, będąc inspiracją do poszerzania horyzontów.

W Salonie Air Passion udział wezmą przedstawiciele Sił Powietrznych RP, z prezentacją wyposażenia oraz szkoleń. Aeroklub Polski promować będzie sport samolotowy, szybownictwo, modelarstwo, spadochroniarstwo i baloniarstwo. Dzięki obecności Aeroklubu poznamy polskie osiągnięcia w tych sportach, jak również zawodników, którym udało się zdobyć najcenniejsze trofea. Z kolei Polskie Stowarzyszenie Motoszybowcowe pokaże bardzo ciekawe, cenione w świecie modele motoszybowców. Obecni na miejscu reprezentanci Stowarzyszenia udzielą informacji na temat szkoleń, możliwości uzyskania licencji, a także aktualnych przepisów. Firma Flycar zapowiada prezentację latającego skutera, zdobywającego coraz większą popularność ze względu na swoją dostępność cenową. Absolutną nowość promować będzie firma Freefly Center - wertykalny tunel aerodynamiczny, symulujący efekt swobodnego spadania podczas skoków spadochronowych. Ta jedyna w Polsce i jedna z nielicznych w Europie innowacyjna konstrukcja jest zlokalizowana w Lesznie, służy do treningu dla skoczków spadochronowych oraz pozwala doświadczyć uczucia swobodnego spadania osobom, które nigdy nie skakały z samolotu.

Na targach nie zabraknie też stoiska Moto.pl . Przywieziemy ze sobą kilka niespodzianek. Fani naszego portalu mogą liczyć na upominki. Będzie można z nami pogadać, pośmiać się, i popytać o interesujące Was rzeczy. Do zobaczenia w poznaniu!

Patron medialny:

moto.pl logomoto.pl logo moto.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.