Focus RS i inne plany Forda

Nie ma co myśleć o Fieście RS. Dwie magiczne literki RS pojawią się na jednym modelu. Będzie to Focus, a jego debiut spodziewany jest za dwa lata

Ford Focus ST - test | Pierwsza jazda

Właściciele Focusów RS pierwszej generacji musieli zadowolić się mocą 215 KM. Druga generacja oferowała już znacznie więcej, bo 305 KM, RS500 nawet 350 KM. Ile koni będzie do dyspozycji w trzeciej? Najczęściej pada liczba 335 KM.Ma ją generować czterocylindrowy silnik 2.3 EcoBoost

Cała ta moc nadal ma trafiać na przednią oś. Ford tłumaczy, że zaawansowane przednie zawieszenie z mechanizmem różnicowym wyposażonym w szperę, system RevoKnuckle oraz elektroniczny system ograniczający szarpanie kierownicą przy ostrym przyspieszaniu powodują, że napęd obu osi nie jest niezbędny.

Roelant de Waard, szef marketingu Forda w Europie powiedział dziennikarzom Autoca r, że Ford nie planuje oferować więcej, niż jednej wersji RS w tym samym czasie. To oznacza, że debiut Focusa RS przekreśla szanse na powstanie najmocniejszej w historii Fiesty. Działania koncernu na Starym Kontynencie skupiają się teraz wokół wprowadzenia na rynek kolejnej generacji Mustanga.

Aby sprostać naszym gustom i potrzebom, podstawowa jednostka w Mustangu ma mieć cztery cylindry. Będzie to 2.3 EcoBoost, ale najpewniej w innej specyfikacji niż silnik przygotowany dla RS-a.

>>> Ford Focus RS - ogłoszenia <<<

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.