Mercedes G63 AMG 6x6 | Galeria

Ma trzy osie, prawie sześć metrów długości i kompletnie nie nadaje się do miasta. Za to na pustyni...

Takich samochodów nie widuje się często. Trzyosiowe terenowe samochody ciężarowe wykorzystywane są m.in. przez wojsko. Ale okazuje się, że mogą być też źródłem przyjemności. Pokonywanie takim autem piaszczystych wydm, czy nawet kamienistych pustkowi nie nastręcza żadnych problemów.

Mercedes G 63 AMG 6x6 | Wideo

Pomocny jest w tym ogromny silnik V8 5.5 schodzący z linii montażowej AMG. Moc 544 KM i moment wynoszący w szczytowym punkcie 760 Nm są wystarczające nawet do żwawego poruszania kolosa ważącego 3,85 tony. Jazdę w terenie ułatwiają trzy osie napędzane, pięć blokad mechanizmów różnicowych, czy system sterowania ciśnieniem w oponach. Po naciśnięciu guzika ciśnienie można ustawić np. na piasek (0,5 bara) lub na utwardzoną drogę (1,8 bara). Przejście z jednej pozycji do drugiej zajmuje 20 sekund.

Takie monstrum sporo pali. Problemem dla właściciela nie jest jednak wartość emisji CO2, a pojemność zbiornika paliwa. Mercedes pomyślał o tym i do standardowego 96-litrowego  zbiornika dodał kolejny mieszczący 63 litry.

Wnętrze trzyosiowej Gelendy jest tak luksusowe, jak to tylko możliwe. Nic dziwnego, droższy w ofercie Mercedesa będzie tylko SLS Electric Drive (416 tys. euro). G63 AMG 6x6 będzie dostępny w salonach Mercedesa pod koniec tego roku. Tymczasem możemy zobaczyć go w pełnej okazałości w... naszej galerii .

>>> Mercedes G - ogłoszenia <<<

Więcej o:
Copyright © Agora SA