Mini Paceman już w Polsce

777 tyle nowych Mini wyjechało w ubiegłym roku z polskich salonów. Najchętniej klienci wybierali Countrymana. Bo stosunkowo duży, wygodny i stylowy. Czy klientom przypadnie do gustu nowy trzydrzwiowy Paceman?

MINI Paceman od 97 800 zł

Mini znane jest tak naprawdę z Mini. Ale wystarczy chwila namysłu lub krótka wizyta w salonie sprzedaży, by przekonać się, że Mini oferuje aż sześć różnych modeli. Gama powiększa się w zastraszającym tempie, od czegoś w stylu kombi, przez terenówki na kabrioletach kończąc. A od teraz można także wybrać sportowe coupe, jak chce nazywać je producent - Paceman.

Nowy model to Sports Activity Coupe (SAC).  Czy nowa nazwa rodzaju nadwozia przyjmie się, jak kiedyś SUV? Trudno powiedzieć, pewne jest, że Paceman należy do tych większych Mini i bazuje na Countrymanie. Ma cztery fotele, troje drzwi, trochę miejsca w bagażniku (330 l), całkiem pokaźny rozstaw osi, cała masę designerskich gadżetów no i stylowe nadwozie.

>> Używanego Mini Countrymana, w Polsce kupisz już za... <<

Z tego znane jest Mini i w przypadku Pacemana styliści nie zawiedli. Są ostre linie, napompowane błotniki, pokaźnych rozmiarów tylna klapa i nietypowe (jak na Mini) tylne światła. W środku za to nie brakuje miejsca. Mimo, że auto ma tylko dwoje drzwi miejsca na tylnych siedzeniach jest wystarczająco. Oczywiście nie jest to auto do jazdy całą rodziną na wakacje do Grecji, ale na Hel czwórka znajomych dojedzie w dużym komforcie. Gorzej z bagażami.

Mini Cooper S Bayswater - test | Liczy się uśmiech

Z chwilą debiutu auto dostępne jest z jednym z czterech silników do wyboru. Dwie jednostki benzynowe o pojemności 1,6 litra: podstawowa o mocy 122 KM (Cooper) i doładowana, generująca 184 KM (Cooper S), natomiast dla zwolenników turbodiesli przygotowano 112-konny silnik 1.6 o mocy 112 KM (Cooper D) oraz dwulitrową jednostkę o mocy 143 KM (Cooper SD).

Wszystkie silniki dostępne są z sześciobiegową manualną lub automatyczną skrzynią biegów (opcja). Za dopłatą dostępny jest także system napędu na wszystkie koła Mini All4 (z wyjątkiem podstawowej benzynowej odmiany Cooper). A jeśli komuś mało mocy, już w przygotowywaniu jest sportowa odmiana Paceman John Cooper Works.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.