Nowy Range Rover Sport bez kamuflażu

W sieci pojawiły się pierwsze nieoficjalne zdjęcia nowego Range Rovera Sport. Sprawdziły się przypuszczenia, że auto będzie mieszanką flagowego okrętu brytyjskiej marki i bestsellerowego Evoque'a

Ceny używanych Range Roverów Sport startują od...

Zdjęcia pojawiły się na profilu facebookowym VMax 200. Prawdopodobnie pochodzą od osoby związanej z brytyjską marką. Trudno powiedzieć, czy fotografie są autentyczne i czy rzeczywiście przedstawiają gotową wersję produkcyjną nowego Range Rovera Sport, ale wszystko wskazuje na to, że tak.

W ramach przypomnienia - Brytyjczycy zapowiadają, że nowy Range Rover Sport będzie najszybszym i najzwinniejszym autem w historii marki. Podstawowym celem producenta nie było drastyczne zwiększanie mocy, ale przede wszystkim odchudzenie SUV-a, dzięki czemu jego prowadzenie ma być nieporównywalne z wcześniejszymi terenówkami z Wielkiej Brytanii.

Gama silnikowa nie jest już żadną tajemnicą. Jednostki, które wejdą w jej skład, znajdują się już na liście motorów najnowszego Range Rovera. Są nimi dwie opcje benzynowe (wolnossące V8 o mocy 380 KM i ta sama jednostka wspomagana kompresorem o mocy 510 KM) oraz diesle (3-litrowe V6 o mocy 258 KM i maksymalnym momencie obrotowym o wartości 600 Nm i 4.4-litrowe V8 340 KM i 700 Nm).

Źródło: VMax 200

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.