Smart w stylu domowym

Smart rozpoczął współpracę z producentem mebli. Efektem jest specjalna, dedykowana kolekcja mebli i gadżetów oraz specjalna wersja Smarta.

Smart Fortwo | Pierwsza jazdaSmart Fortwo | Pierwsza jazda Smart Fortwo | Pierwsza jazda Smart Fortwo | Pierwsza jazda

Co producent mebli ma wspólnego z wytwórcą samochodów? Według firmy BoConcept i Smarta w zasadzie: wszystko! BoConcept, producent designerskich mebli i należąca do Daimlera marka Smart połączyły swoje kompetencje i znajomość wymagań miejskiego klienta. Dzięki temu powstały dwie kolekcje: samochód Smart Fortwo sygnowany przez BoConcept i kolekcja mebli i dodatków BoConcept o nazwie smartville. Projektanci BoConcept i Smart pracowali wspólnie przy tworzeniu samochodu Smart Fortwo. W rezultacie powstały dwie unikalne, pasujące do siebie kolekcje.W skład kolekcji smartville wchodzi fotel, sofa modułowa i stolik. Fotel smartville przypominają fotel w samochodzie. Sofa smartville o masywnym, kwadratowym kształcie ma miękkie narożniki i falistą powierzchnię Czarna i brązowa skórzana sofa ma żółte przeszycia, analogicznie jak w fotelach Smarta. Jest jeszcze stolik kawowy smartville o organicznym kształcie i minimalistycznym wzornictwie.

Karoseria samochodu ma kolor matowej bieli. Ten kolor uzupełniony jest przez rzadko używany przez wytwórców samochodów głęboki brąz. Biało brązową kolorystykę uzupełniają żółte akcenty. Natomiast według producentów wnętrze samochodu ma wyraźnie domowy charakter: skóra w kolorze tytoniowego brązu i miękka szara tkanina na fotelach, drzwiach i desce rozdzielczej zupełnie nie przypominają klasycznej czerni i plastiku stosowanego w większości aut. Podobnie jak w czarnej skórzanej sofie smartville także w samochodzie smart fortwo występują przeszycia w kontrastowym kolorze neonowej żółci. Najbardziej stylowym elementem wyposażenia jest gałka dźwigni zmiany biegów wykończona drewnem dębowym. Kolejny typowy dla mebli materiał, lecz raczej niespotykany w przemyśle motoryzacyjnym. Samochód smart fortwo sygnowany przez BoConcept zostanie zaprezentowany w salonach BoConcept na całym świecie w marcu i kwietniu 2013 roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.