Chcesz kupić LaFerrari? Stań w kolejce

LaFerrari już teraz można uznać za gigantyczny sukces włoskiej marki. Premiera auta kosztującego 1,3 mln euro miała miejsce niespełna tydzień temu, a liczba zamówień dwukrotnie przekroczyła już zapowiedzianą wielkość produkcji

Ile trzeba zapłacić za Ferrari? Znamy polskie ceny wszystkich modeli

Ferrari zapowiedziało, że produkcja LaFerrari zostanie ograniczona do 499 egzemplarzy. Jednak w niecały tydzień po genewskiej premierze auta , do przedstawicieli marki z Maranello zgłosiło się już około tysiąca klientów zainteresowanych zakupem supersamochodu. Czy zatem połowa z nich będzie musiała obejść się smakiem? A może Włosi zdecydują się na zwiększenie produkcji?

Przypomnijmy. Pod pokrywą silnika nowego włoskiego hiperauta znalazł się 6.3-litrowy motor V12 generujący 800 KM przy 9000 obr./min oraz 700 Nm przy 6750 obr./min. Silnik wspomagany jest jednostką elektryczną o mocy 163 KM i 270 Nm. Łącznie oznacza to moc maksymalną oscylującą w przedziale 900-1000 KM oraz moment obrotowy na poziomie około 1000 Nm. Należy podkreślić, że LaFerrari waży jedynie 1 255 kg.

Dokładne osiągi najnowszego dzieła Ferrari nie są jeszcze znane, ale Włosi zapewniają, że LaFerrari przyspiesza do setki w niecałe 3 sekundy, a jego prędkość maksymalna przekracza 350 km/h.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.