Volkswagen Golf GTI ABT

Na stoisku ABT w Genewie mogliśmy podziwiać zmodyfikowaną wersję standardowej odmiany Golfa. Niemcy nie pozwolili nam długo czekać na zapowiedź zmian w wersji GTI

Promocje non stop. Na co można teraz dostać rabat u Volkswagena?

ABT nie traciło czasu na skrzętne przyglądanie się produkcyjnej wersji najnowszego Golfa GTI, którego premiera odbyła się na Salonie Samochodowym w Genewie. Niemcy uznali, że nie tylko wygląd, ale i silnik auta wymaga modyfikacji.

Standardowo pod maską znajduje się benzyniak o mocy od 220 do 230 KM (z pakietem Performance). ABT zadeklarowało, że wyciśnie z silnika 270 KM. Ale to nie wszystko. W odpowiedzi na wspomniany pakiet Performance ABT przygotuje "paczuszkę" z prezentem, który zwiększy moc do 310 KM. Zapowiada się zatem gorąco, bo pierwsze informacje o najnowszym Golfie R sugerują, że pod jego maskę trafi znany silnik dwulitrowy, z którego niemieccy inżynierowie chcą wycisnąć 290 KM, czyli mniej niż ma w planach ABT.

Za zmianami silnika pójdą zapewne modyfikacje układów kierowniczego i hamulcowego, a zawieszenie zostanie utwardzone. Szczegóły ABT ma zdradzić za kilka miesięcy. Osiągi i cena są jeszcze tajemnicą, ale wiadomo już, jak auto będzie wyglądało.

Podoba się Wam? Zapraszamy do dyskusji na forum.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.