Salon Genewa 2013 | Alpina B3 Biturbo

Prezentowaliśmy już nowości tuningowe, ale nie znajdziecie wśród nich Alpiny. To dlatego, że firma ma status producenta samochodów. Oto jej genewska nowość: B3 Biturbo

Oczywiście Alpina nie produkuje od podstaw własnych konstrukcji, ale oferuje wyjątkowe kreacje bazując na samochodach innej marki. Od lat tą marką jest BMW. W tym roku do oferty Alpiny trafiają dwa modele, B3 Biturbo opierające się na serii 3 i DX3 będące przebudowanym SUVem X3.

Salon Genewa 2013 | Premiery tuningowe

Zamiast M3

Alpina B3 Biturbo bazuje na BMW 335i, które już seryjnie potrafi dostarczyć wiele pozytywnych emocji. Ale Alpinie to nie wystarczyło. Już w poprzedniej generacji Alpiny B3S silnik ten zmuszono do generowania 400 KM mocy. Teraz w B3 Biturbo kierowca ma do dyspozycji 410 KM, czyli 10 więcej, niż w poprzedniej Alpinie i 10 KM mniej, niż oferuje BMW M3. Ale jeśli przejdziemy do osiągów okaże się, że nikt zakupem Alpiny nie powinien być zawiedziony.

BMW M3 to prawdziwy szatan. Doładowany, potwornie mocny silnik oferuje możliwości, jakich większość właścicieli tych aut nigdy nie wykorzysta. Nigdy ich też pewnie nie doświadczy. Poza przyspieszeniem 0-100 km/h wynoszącym 5,1 s (ze skrzynią BDE). Wszystko wskazuje na to, że Alpina oferuje jeszcze więcej emocji. Mówią o tym dwie liczby. Pierwsza to wartość przyspieszenia: 4,2 s. Druga to moment obrotowy wynoszący 600 Nm. BMW M3 ma do dyspozycji maksimum 400 Nm. Warto dodać, że B3 Biturbo nie ma elektronicznego kagańca, więc prędkość maksymalna wynosi 302 km/h.

Cienkie linie malowane na ciemnoniebieskim nadwoziu to znak rozpoznawczy samochodów Alpina. Dzięki nim nawet potężne napisy na tylnej klapie, czy przednim spoilerze nie są potrzebne. Ale Alpiny zamawiane są z innego powodu. Każde auto jest "komponowane" przez klienta, który wybiera spośród różnych kolorów nadwozia, różnych rodzajów tapicerki i wykończenia wnętrza. Warto też zwrócić uwagę na piękne koła. Można powiedzieć, że to taki jeden poziom wyżej od BMW Individual.

>>> BMW 335i - ogłoszenia motoryzacyjne <<<

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.