Salon Genewa 2013 | Peugeot RCZ View Top

Magna Steyr, znana m.in. z produkcji kabrioletów na zamówienie koncernów motoryzacyjnych, przygotowała ciekawą wersję otwieranego dachu dla Peugeota RCZ

Peugeot RCZ nie jest ani najszybszym, ani najlepiej sprzedającym się samochodem w swojej klasie. Ale mało kto może odmówić mu uroku. Nadwozie zaprojektowano dość odważnie, co czyni z niego atrakcyjne, bulwarowe coupe. Czy czegoś mu brakuje? Magna Steyr, której Peugeot powierzył w 2010 roku produkcję RCZ, doszła do wniosku, że składanego dachu. Tak powstał Peugeot RCZ View Top.

Stworzenie prawdziwego kabrioletu to spore przedsięwzięcie. Inżynierowie z Magny poszli trochę na skróty i zamiast kabrioletu zaproponowano oryginalny landaulet. Tak więc zamiast całkowicie pozbawiać Peugeota dachu, pozostawiono boczne słupki dachowe, a sam dach i tylną szybę zastąpiono odsuwanymi do tyłu panelami. Każdy jest przeszklony, dzięki czemu wnętrze zawsze jest doświetlone, a po ich złożeniu, co zajmuje 12 sekund, wsteczne lusterko nie staje się bezużyteczne.

Peugeot RCZ jest czteroosobowy, chociaż lepiej powiedzieć, że oferuje układ 2+2. Aby zmieścić głowy pasażerów coupe ma specjalnie wyprofilowany dach i tylną szybę. View Top takich przetłoczeń nie posiada, a dach po złożeniu w zasadzie uniemożliwia wykorzystanie tylnych siedzeń.

>>> Peugeot RCZ - znajdź lekko używane coupe w dobrej cenie <<<

Jak oceniasz składany dach w Peugeocie RCZ View Top? Weź udział w sondażu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.