Opel Cascada z Gliwic | Wideo

Dobra wiadomość dla polskiego przemysłu motoryzacyjnego. W Gliwicach rozpoczęto produkcję Opla Cascada

Wszystko o Oplu Cascada

Cascada to nowy kabriolet Opla. Skonstruowano go wykorzystując podzespoły Astry, także produkowanej w Gliwicach. W przeciwieństwie do swojego poprzednika, Astry Twin-Top, Cascada ma miękki dach. Kabriolety z miękkim dachem są lżejsze i coraz więcej firm, po szale związanym z nadwoziami typu cabrio-coupe, wraca do tego rozwiązania (np. VW Golf Cabriolet).

Dla polskiego rynku Cascada nie ma większego znaczenia, ale dla naszego przemysłu owszem. Co prawda rocznie z taśm gliwickiej fabryki ma schodzić jedynie ok. 20 tys. sztuk tego modelu, ale umiejscowienie produkcji w naszym kraju pokazuje, że fabryka w Gliwicach może produkować tanio przy zachowaniu wysokiej jakości. Z tego względu przyszłość tego zakładu nie jest zagrożona.

Jesteśmy bardzo dumni, że zostaliśmy wybrani do produkcji kabrioletu zaprojektowanego przez Opla. Jest to złożone przedsięwzięcie, a realizację właśnie takich zobowiązań nasz świetnie zmotywowany zespół opanował z wirtuozerią. Świętujemy zatem wyjątkowy dzień - powiedział Andrzej Korpak, Dyrektor Zakładu

Zobacz zdjęcia z linii montażowej Opla Cascada .

Zobacz wideo

Opel Astra Twin Top - używany kabriolet na wiosnę

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.