Salon Genewa 2013 | Toyota FT-86 Open Top Concept

Toyota opublikowała pierwsze oficjalne zdjęcia modelu FT-86, czyli GT-86 Cabrio. To na razie wersja koncepcyjna, ale wszystko wskazuje na to, że model seryjny nie będzie się od niej znacznie różnił

Wszystko o Toyocie GT-86 - ceny, wyposażenie, etc.

Nie licząc składanego miękkiego dachu i nowych felg, studyjne FT-86 z zewnątrz niczym nie różni się od produkcyjnego GT-86. Wygląd auta nie jest chyba dla nikogo zaskoczeniem. Od dłuższego czasu w sieci pojawiały się zdjęcia niedbale zakamuflowanego auta. Jednak trudno wyzbyć się pewnego niedosytu. Bo choć GT-86 jest autem, któremu niewiele można zarzucić, to liczyliśmy, że jego "otwarta" wersja będzie się nieco bardziej różnić od odmiany coupe.

Oficjalnych informacji na temat samochodu nie jest jeszcze zbyt wiele. Pod maską koncepcyjnego FT-86 najpewniej znalazł się znany z GT-86 bokser o pojemności 2 litrów i mocy 200 KM. Sprzężono go z manualną skrzynią o sześciu przełożeniach, która przekazuje napęd na tylne koła. Możliwe, że Toyota nieco wzmocniła silnik, ale ta informacja nie została potwierdzona.

Na więcej doniesień dotyczących auta trzeba jeszcze poczekać. Bliżej przyjrzymy mu się na Salonie Samochodowym w Genewie, gdzie FT-86 Open Top Concept będzie miał swoją oficjalną premierę.

Więcej o:
Copyright © Agora SA