Oto nowy Jeep Cherokee. Naprawdę!

Wczoraj pojawiło się w sieci szpiegowskie zdjęcie dziwnie wyglądającego SUV-a. Rzekomo miało ono przedstawiać nowego Jeepa Cherokee. Okazuje się, że to prawda. Niestety

Audi zmienia politykę stylistyczną

>> Cherokee już od 8 tys. złotych! <<

Ludzie narzekają, że w świecie motoryzacyjnej stylistyki niewiele się dzieje. Firmy produkują coraz nudniejsze auta, wszyscy projektują zachowawczo. Rzeczywiście, coś jest na rzeczy. Na szczęście jednak, od czasu do czasu, któryś z producentów postanawia nieco zaszaleć. Wystarczy przypomnieć chociażby Nissana z zaskakującym Jukiem czy przedziwnym CrossCabrioletem. Ale Jeep? Tego to się nie spodziewaliśmy.

Wygląd przedniego pasa nowego Cherokee, który w Stanach Zjednoczonych zastąpi model Liberty, to prawdziwa rewolucja. Takie małe, stylistyczne trzęsienie ziemi. Sami do końca nie wiemy, czy to odwaga, czy już brawura. W pierwszej chwili, przypomniał nam się Pontiac Aztek. Nie ze względu na bezpośrednie podobieństwo, ale na skalę stylistycznej oryginalności. Bez dwóch zdań jednak, Cherokee jest ładniejszy i - czego gorąco życzymy Jeepowi - znajdzie szeroką rzeszę zwolenników. Nie tylko w Stanach Zjednoczonych.

Póki co, znamy niewiele szczegółów technicznych nowej konstrukcji. Tak naprawdę, wiemy jedynie, iż Cherokee zbudowane jest na zmodyfikowanej, fiatowskiej platformie CUSW (Alfa Romeo Giulietta), wykorzystanej niedawno w Dodge'u Darcie. Auto oficjalnie zadebiutuje podczas targów w Nowym Jorku, będzie produkowane w zakładach w Toledo (w Stanie Ohio), a do salonów trafi w trzecim kwartale 2013 roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.