Salon Genewa 2013 | Citroen C3 po faceliftingu

Do Genewy Citroen przywiezie odświeżoną wersje modelu C3. Producent udostępnił właśnie obszerną galerię hatchbacka po faceliftingu

Tak może wyglądać następca C4 Picasso

Używane C3 kupisz już za...

Jak to zwykle bywa w przypadku faceliftingów, odświeżone auto otrzymało przeprojektowane zderzaki, nowe reflektory oraz subtelnie zmienione tylne lampy. Styliści przygotowali też dla C3-ki stylowe paski LED-owych świateł do jazdy dziennej, szeroki wachlarz aluminiowych obręczy kół oraz nowy kolor nadwozia - niebieski Ink Blue . Co zmieniło się w kabinie? Producent obiecuje, że klienci będą mieli do wyboru więcej wzorów tapicerek, a ogólna jakość tworzyw będzie lepsza, niż w obecnie sprzedawanym modelu.

W gamie silników pojawią się dwie trzycylindrowe, benzynowe jednostki, znane z Peugeota 208. Mają one pojemność 1,0 i 1,2 litra, rozwijają odpowiednio moc 68 i 82 koni mechanicznych i mogą pochwalić się średnim zużyciem paliwa na poziomie 4,3-4,6 l/100 km. Mocniejsza jednostka potrafi rozpędzić auto do "setki" w czasie 12,3 sekundy i pozwala osiągnąć prędkość maksymalną równą 174 km/h.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.