Myjki wysokociśnieniowe mogą uszkodzić opony!

Mycie samochodu w myjniach bezdotykowych ma swoje zalety. Wprawny użytkownik może umyć auto taniej i dokładniej niż w myjni automatycznej. Nie wszyscy jednak wiedzą, że nieumiejętne używanie wysokociśnieniowych myjek, może nieść ze sobą pewne zagrożenia

Myjki wysokociśnieniowe są coraz popularniejszym narzędziem wykorzystywanym do mycia samochodów osobowych i małych furgonetek. I trudno się dziwić. W zależności od potrzeb i zabrudzenia pojazdu, można zaoszczędzić od kilku do nawet kilkunastu złotych na jednym myciu. Bezdotykowe mycie auta jest też bardziej przyjazne karoserii auta. Brud nie jest bowiem "wprasowywany" w lakier, jak w przypadku myjni automatycznych. Poza tym, w ten sposób możemy umyć auta o o nieregularnym kształcie, co w przypadku myjni automatycznych może być ryzykowne. Ważne jednak, by przed skorzystaniem z myjni bezdotykowej zapoznać się z instrukcją jej użytkowania. Nieumiejętne używanie wysokociśnieniowych myjek może bowiem uszkodzić nasze opony. W jaki sposób?

Może do tego dojść, gdy strumień wody znajdzie się zbyt blisko nich. Jaka jest zatem bezpieczna odległość? Eksperci z działu obsługi klienta firmy Continental przeprowadzili odpowiednie testy i doradzają kierowcom, aby przy myciu opon nie zbliżać dyszy spryskiwacza bliżej niż na 20 centymetrów. W przeciwnym wypadku, sprzęt wysokociśnieniowy może spowodować uszkodzenia ścianek bocznych opon. To nie jedyne zagrożenie. Również stosowane w myjni detergenty mogą być niebezpieczne. Jeżeli bowiem dostaną się pomiędzy oponę i felgę, ogumienie może przemieszczać się na feldze, podczas hamowania lub przyspieszania.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.