Salon Genewa 2013 | Alfa Romeo Gloria - nowe zdjęcia

Kilka dni temu pokazaliśmy Wam pierwsze zdjęcia koncepcyjnej Glorii, którą Alfa Romeo przywiezie do Genewy. Dziś w sieci pojawiły się szkice i nowe wizualizacje auta, które... nieco rozczarowują

Kilkuletnie Alfy 159 są naprawdę tanie

Gloria, jak sugeruje nazwa, ma wychwalać włoski kunszt projektowania samochodów. Przynajmniej my tak tę nazwę interpretujemy. Alfa Romeo właśnie opublikowała kolejne wizualizacje auta. Pięknie wyrzeźbioną sylwetkę auta doskonale podkreślają 20-calowe felgi firmy OZ Racing. Na pierwszej fotografii Gloria prezentowała się fantastycznie. Tył, który przedstawiają najnowsze zdjęcia, nieco rozczarowuje. Na szczęście fantazyjnie zaprojektowane wnętrze pozwala o nim zapomnieć. Pomówmy jednak o suchych danych, które zdradzili Włosi.

Koncept powstał we współpracy Alfa Romeo Style Centre z Istituto Europeo di Design (IED). Auto mierzy 4 700 mm długości, 1 920 mm szerokości i 1 320 mm wysokości. Rozstaw osi wyniósł 2 900 mm.

Gloria została przystosowana do montażu benzynowych V-szóstek i V-ósemek z podwójnym doładowaniem. Co jeszcze wiemy na temat auta? Jedynie tyle, że jego oficjalna premiera odbędzie się na początku marca na Salonie Samochodowym w Genewie. Nie wiadomo, czy koncept przełoży się na nowy model w gamie Alfy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.