Salon Genewa 2013 | Skoda Octavia Combi

Oto pierwsze oficjalne zdjęcia nowej Skody Octavii Combi. Samochód zadebiutuje na Salonie Samochodowym w Genewie, ale dwa tygodnie przed premierą Czesi zdradzili, jak auto będzie wyglądało

Skoda kontynuuje swoją ofensywę modelową. Kilka tygodni po rozpoczęciu produkcji Octavii trzeciej generacji, czeska marka zaprezentowała ten model w wersji kombi. Auto jest o 90 mm dłuższe i o 45 mm szersze od swojego poprzednika. Rozstaw osi zwiększył się prawie o 11 cm, co zaowocowało jeszcze większym wnętrzem. Nowa Octavia Combi oferuje pasażerom siedzącym z tyłu sporo miejsca na nogi - 73 mm na wysokości kolan - i posiada 610-litrowy bagażnik. Po złożeniu oparć tylnej kanapy przestrzeń ładunkowa powiększa się do 1 740 litrów.

- Octavia to serce marki i nasz najbardziej popularny model - mówi Winfried Vahland, prezes Skody. - Wersja Combi odzwierciedla wszystkie najlepsze cechy Skody i ma duży udział w sukcesie firmy. Samochód stanowi klasę samą w sobie, oferując wysoką jakość w cenie pojazdu kompaktowego - dodaje.

Ceny nowej Octavii Combi są na razie nieznane.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.