Salon Genewa 2013 | Alfa Romeo Gloria

Zaprojektowano ją z uwzględnieniem gustu amerykańskiego i azjatyckiego klienta, ale na pierwszy rzut oka widać, że mamy do czynienia z włoską robotą. Przed Wami Alfa Romeo Gloria - niespodzianka, która oficjalnie zadebiutuje na Salonie Samochodowym w Genewie

Kilkuletnie Alfy 159 są naprawdę tanie

Gloria, jak sugeruje nazwa, ma wychwalać włoski kunszt projektowania samochodów. Przynajmniej my tak tę nazwę interpretujemy. Alfa Romeo na razie opublikowała tylko jedną wizualizację auta. Trochę pobawiliśmy się pewnym programem do obróbki zdjęć i nanieśliśmy na pięknie wyrzeźbioną sylwetkę auta kilka różnych lakierów. Doskonale podkreślają ją 20-calowe felgi firmy OZ Racing. Pomówmy jednak o suchych danych, które zdradzili Włosi.

Koncept powstał we współpracy Alfa Romeo Style Centre z Istituto Europeo di Design (IED). Auto mierzy 4 700 mm długości, 1 920 mm szerokości i 1 320 mm wysokości. Rozstaw osi wyniósł 2 900 mm.

Gloria została przystosowana do montażu benzynowych V-szóstek i V-ósemek z podwójnym doładowaniem. Co jeszcze wiemy na temat auta? Jedynie tyle, że jego oficjalna premiera odbędzie się na początku marca na Salonie Samochodowym w Genewie. Nie wiadomo, czy koncept przełoży się na nowy model w gamie Alfy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.