JD Power - raport usterkowości 2013

Planujesz zakup trzyletniego auta? JD Power podpowiada, jakie marki sprawiają najmniej kłopotów, a jakie najwięcej

JD Power znane jest z raportów zadowolenia z marki, ale co roku przedstawia także raport awaryjności, tudzież problematyczności poszczególnych marek. Dotyczy on samochodów trzyletnich, czyli takich, w których już coś zdążyło się zepsuć. Podane wartości to ilość problemów występujących w tym czasie na każde 100 badanych samochodów. Poszczególne modele badane są oddzielnie, a następnie wyciągana jest średnia dla całej marki.

Jak wypadły trzylatki w najnowszych badaniach? Okazuje się, że bardzo dobrze. A w zasadzie najlepiej od czasu, kiedy JD Power prowadzi takie statystyki, czyli od 1989 roku. Średnia problematyczność dla wszystkich samochodów sprzedawanych w USA wyniosła 126 (w zeszłym roku 132). Dwanaście marek uplasowało się powyżej średniej.

JD Power - 2013 U.S. Vehicle Dependability Study

>> Ile kosztuje to Camaro? <<

1. Lexus (71) 2. Porsche (94) 3. Lincoln (112) 4. Toyota (112) 5. Mercedes (115) 6. Buick (118) 7. Honda (119) 8. Acura (120) 9. RAM (122) 10. Suzuki (122) 11. Mazda (124) 12. Chevrolet (125)

Marką sprawiającą najmniej problemów jest Lexus, który pobił Toyotę - do której należy - na głowę. Drugą marką jest znana z perfekcji firma Porsche. Ostatnie miejsce podium należy do Lincolna, czyli luksusowej marki Forda. Jak widać Toyota i Ford dbają o to, by ich marki premium oferowały jakość wyższą od tej spotykanej w modelach własnych marek. Honda nie może się pochwalić takim wynikiem. Acura, stworzona by konkurować w wyższym segmencie, wypada gorzej od swojej firmy matki.

Zastanawiacie się jaki model z całego rynku uplasował się na pierwszym miejscu? Jest to Lexus RX, pierwszy SUV jaki zdobył ten zaszczytny tytuł. Wynik problematyczności dla RX-a to zaledwie 57. Wśród wyróżnionych modeli (zwycięzcy poszczególnych segmentów) znalazło się także sześć innych modeli koncernu (Lexus ES, Scion xB, Scion xD, Toyota Prius, Toyota Sienna i Toyota RAV4), a także cztery z GM (Buick Lucerne, Chevrolet Camaro, Chevrolet Tahoe i GMC Sierra HD) i kilka innych (Acura RDX, Honda Crosstour, Audi A6, Ford Ranger, Hyundai Sonata, Mazda MX-5 Miata i Nissan Z).

>>> Znajdź sobie najmniej problematycznego SUV-a: Lexus RX <<<

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.