GWA 300 SLC - na specjalne zamówienia zamożnego fana Mercedesa

Powstanie jeden egzemplarz, którego cena jest tajemnicą. GWA 300 SLC to tak naprawdę Mercedes SLS AMG Roadster o kompletnie przebudowanym nadwoziu, które nawiązuje do klasycznego 300 SC z 1955 roku

Klasyk za 21 tys. zł. To dobra inwestycja

Styl retro jest w cenie. Nowy Fiat 500 czy MINI Cooper są na to dowodem. Co prawda nie wiemy, ile pewnemu mieszkańcowi Europy Wschodniej przyjdzie zapłacić za wykonanego na specjalne zamówienie Mercedesa GWA 300 SLC, ale już sam SLS AMG Roadster, na którym zostanie on zbudowany, do tanich nie należy.

Budową auta zajmuje się firma Gullwing America. Zaczęła od zakupienia modelu SLS Roadster, którego karoseria zostanie kompletnie przebudowana. Pod maską wciąż będzie jednak pracować 6.2-litrowy silnik V8 o mocy 571 KM i maksymalnym momencie obrotowym o wartości 650 Nm. Zadba on nie tylko o szybkie osiąganie setki, ale i o efekty akustyczne, które w tego typu aucie są znacznie ważniejsze.

Karoseria zostanie wykonana z aluminium. Jej rzeźba już na pierwszy rzut oka przywodzi na myśl pięknego Mercedesa 300 SC z 1955 roku (W188), który jest inspiracją dla całego projektu. Na efekt końcowy trzeba jeszcze trochę poczekać, ale wizualizacje każą przypuszczać, że GWA 300 SLC będzie prawdziwym dziełem sztuki.

Co sądzicie o projekcie? Zapraszamy na forum.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.