Salon Genewa 2013 | Seat Leon SC

Do oficjalnej premiery Seata Leona SC jeszcze kilka tygodni, ale już dziś znamy wszystkie szczegóły na temat trzydrzwiowego kompaktu z Hiszpanii. Oto pierwsze oficjalne zdjęcia auta

Seat szykuje crossovera

Paleta silników nie jest żadną niespodzianką i nie znajdziemy w niej nowości. Leon SC przejął paletę od pięciodrzwiowej odmiany modelu, choć zabrakło w niej najsłabszych odmian, czyli 1.2-litrowego TSI o mocy 86 KM i 1.6-litrowego diesla o mocy 90 KM. Seat uznał, że decydujący się na z założenia sportową odmianę nadwoziową Leona klienci, nie będą zainteresowani podstawowymi silnikami.

Trzydrzwiowy Leon mierzy 4,23 m długości. Rozstaw osi - względem odmiany pięciodrzwiowej - został skrócony o 3,5 cm. Mniej praktyczna odmiana hiszpańskiego kompaktu wciąż dysponuje 380-litrowym bagażniekiem. Pod tym względem nic się nie zmieniło.

To jedno z najczęściej kradzionych aut w Polsce. Ale można je kupić w niezłej cenie

Leon SC oficjalnie zadebiutuje na Salonie Samochodowym w Genewie. Jeszcze przed końcem tego roku Seat zaprezentuje najpraktyczniejszą odmianę nadwoziową auta, czyli ST (kombi). W przyszłym roku zadebiutuje wersja Cupra. Według wstępnych doniesień, ma ona występować w trzech odmianach nadwoziowych.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.