Salon Genewa 2013 | SsangYong SIV-1

Ostatnimi czasy SsangYong mocno pracuje nad zmianą swojego wizerunku. Kolejny krok w tym kierunku poczyni w marcu. Wówczas na Salonie Samochodowym w Genewie pokaże kilka nowych projektów, wśród których znajdzie się SsangYong SIV-1

SsangYong Rodius - oficjalne zdjęcia

O nowej generacji modelu Rodius pisaliśmy kilka dni temu. Dziś skupimy się na najnowszych wieściach z Korei. SsangYong SIV-1 - bo o nim mowa - będzie kolejną próbą zdobycia serc europejskiej klienteli. I trzeba przyznać, że jeżeli model produkcyjny będzie się prezentował równie ciekawie jak pierwsze szkice studyjnego SUV-a, o zainteresowanie będzie nietrudno.

Projekt jest bardzo spójny. Przetłoczenia na masce mają kontynuację w rzeźbie profilu. Wyraźnie zarysowane nadkola dynamizują stylistykę nadwozia. Szczególnie ciekawie prezentuje się tylna część auta - począwszy od przetłoczenia poniżej linii szyb, które nakreśla kształt tylnych lamp, a na lotce i minispoilerze pod szybą kończąc. Trzeba jednak pamiętać o tym, że szkice różnią się od finalnej wersji konceptu, nie wspominając już o odmianie seryjnej, której projekt studyjny jest zapowiedzią.

>>> Auta tej marki szybko tracą na wartości. O prawdziwe okazje nietrudno <<<

Koreańczycy nie zdradzili jeszcze prawie żadnych szczegółów dotyczących SIV-1. Wiadomo jedynie, że auto mierzy 4 500 mm długości, 1 880 mm szerokości i 1 640 mm wysokości. Rozstaw osi jest równy 2 700 mm. Na więcej szczegółów musimy poczekać do marca, kiedy to odbędzie się oficjalna premiera samochodu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.