Dacia Logan tańsza od Sandero

Dacia Logan została wyceniona poniżej Sandero. Ceny zaczynają się od 28 900 zł. W ofercie są silniki wysokoprężne oraz benzyniak z instalacją LPG

Pierwsza generacja Logana była sprzedawana w Europie po cenie niższej od Sandero. W Polsce obydwa modele były wycenione jednakowo, a ich ceny zaczynały się od 29 900 zł. Druga generacja Sandero utrzymała swoją cenę podstawową, natomiast Logan jest teraz tańszy. Niezależnie od wybranej wersji wyposażenia, czy silnika na jaki się zdecydujemy, Logan będzie o tysiąc złotych tańszy.

Co otrzymujemy w zamian? Całkiem sporo. W cenie samochodu segmentu A Dacia oferuje oczko większego (segment B) sedana. Logan to już samochód rodzinny, przynajmniej biorąc pod uwagę bagażnik mieszczący standardowo 510 litrów, a po złożeniu oparcia tylnej kanapy aż 1257 l (od wersji Ambiance).

Na jakie wyposażenie można liczyć? Podstawowa wersja Acces to przysłowiowe cztery koła i kierownica. Najlepiej jest od strony bezpieczeństwa. Nawet tu w standardzie otrzymamy ABS, ASR, ESC i cztery poduszki powietrzne. Palacze ucieszą się z pakietu dla palących nie wymagającego dopłaty. Ambiance oferuje dodatkowo składane oparcie tylnej kanapy, el. sterowane szyby w przednich drzwiach i dwa głośniki. Ale samo radio (CD/MP3 z USB) można dostać jedynie w pakiecie wraz z klimatyzacją. Koszt pakietu Comfort to 2 900 zł. Nabywcy Laureate'a dostaną radio (+4 głośniki) i klimatyzację w bez dopłaty, komputer pokładowy, el. sterowane lusterka boczne, czy fotel kierowcy z regulacją wysokości.

Za realizację napędu odpowiadają dwa znane już z poprzedniego Logana silniki: benzynowy 1.2 i wysokoprężny 1.5 dCi. Ten pierwszy będzie oferowany (od wiosny br.)  także z instalacją LPG. Nowością w palecie jest znany z Clio trzycylindrowy silnik benzynowy 0.9 TCe o mocy 90 KM.

>>> Dacia Logan - tania w zakupie, droga przy odsprzedaży <<<

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.