Salon Chicago 2013 | Kia Forte 5

Kia pokazała model Forte 5, bliźniaka swojego modelu Ceed i Hyundaia i30. Jak Wam się podoba?

W połowie 2008 roku Kia zastąpiła niezbyt spektakularną Spectrę modelem Forte. Na początku auto było dostępne w bardzo ciekawej wersji Koup (coupe) i jako klasyczny sedan. Dwa lata później dołączył pieciodrzwiowy hatchback.

W lipcu zeszłego roku do sieci trafiły pierwsze zdjęcia drugiej generacji Kii Forte sedan. Auto, będące krewniakiem bardzo udanego Hyundaia Elantry, będzie bić się o rynek m.in. w rodzimej Korei i obydwu Amerykach. Podczas salonu w Chicago Kia pokazała wersję nadwozia typu hatchback. Czy Amerykanie przekonają się do tego praktycznego aut nie wiem, ale na Starym Kontynencie miałby zdecydowanie cieplejsze przyjęcie. Zwłaszcza, ze pod maską pracują silniki, jakich w Europie póki co nie ma.

Podstawowym silnikiem jest dwulitrowa jednostka benzynowa GDI o mocy aż 173 KM i momencie 209 Nm. Kierowcy o bardziej sportowym zacięciu mogą zdecydować się na silnik 1.6 Turbo rozwijający moc 201 KM i 264 Nm momentu. Jest on już stosowany w amerykańskiej wersji Velostera Turbo, a niedługo trafi do Europy pod maską Kii ProCee'd GT.

>>> Kia Ceed - solidne auto w dobrej cenie <<<

Który z bliźniaków najbardziej się Wam podoba? Zapraszamy do sondażu.

Najładniejszy z bliźniaków jest:
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.