Range Rover Evoque to strzał w dziesiątkę

W ubiegłym roku Land Rover sprzedał ponad 100 tys. egzemplarzy modelu Evoque. To zdecydowanie najlepiej sprzedający się model brytyjskiej marki

Znamy polskie ceny nowego Range Rovera

Wprowadzając na rynek auto o bardzo odważnej stylistyce trzeba liczyć się z ogromnym ryzykiem, bo nie wiadomo, jak zareagują na nie klienci. Ludzie z Land Rovera postawili wszystko na jedną kartę - najpierw zaprojektowali piękne auto, a później - zapewne po licznych kłótniach z księgowymi - wprowadzili koncepcyjnie wyglądającego Evoque'a do produkcji seryjnej. I to był strzał w dziesiątkę.

Według danych koncernu, globalna sprzedaż Range Rovera Evoque'a w ubiegłym roku wyniosła 108 598 egzemplarzy. To był pierwszy pełny rok obecności tego modelu na rynku. Wówczas na świecie sprzedano 303 926 Land Roverów. JLR zanotował 36-procentowy wzrost zainteresowania jego autami, do czego w znacznym stopniu przyczynił się sukces Evoque'a.

>>> Dziesięcioletnie Land Rovery już za nieco ponad 10 tys. zł <<<

W tym roku ma być podobnie. Choć osiągnięcie tak spektakularnego wzrostu będzie niezmiernie trudne, to stanowiący około 1/3 całości sprzedaży Land Rovera Evoque ma nie być jedynym samochodem, który będzie wpływał na wzrosty brytyjskiej marki. Ma w tym pomóc również najnowsza generacja flagowego Range Rovera, którego sprzedaż rozkręca się na dobre.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.