Dacia Duster we wdzianku Nissana?

W sieci pojawiły się wygenerowane komputerowo rendery, które przedstawiają nowy model Nissana oparty na Dacii Duster. Niewykluczone, że auto zadebiutuje już w tym roku

Renault DCross - Duster po brazylijsku

Samochód zostanie przygotowany z myślą o Indiach. I choć konotacje z rumuńskim SUV-em nie zostały jeszcze potwierdzone, to pewnym jest, że Nissan jeszcze w tym roku stworzy niewielkiego SUV-a, o którym mówił już przed rokiem. Wówczas zapewniano, że auto nie zostanie oparte o Dustera.

"IndianAutosBlog" najwyraźniej w te zapewnienia nie uwierzył i dotarł do komputerowych projektów nowego modelu Nissana. Podobno są one autentyczne i świadczą o tym, że nowy Nissan na Dusterze jednak oparty będzie. Ma o tym świadczyć kształt tylnej szyby i usytuowanie świateł przeciwmgielnych, co wydaje się być raczej średnio przekonujące.

Bez względu na to, na czym zostanie oparty nowy SUV Nissana, auto uzyska charakterystyczny dla terenówek japońskiej marki przód (ten z renderów przypomina nieco przód Patrola) i zgrabny kuper.

>>> Używane Dustery można kupić po naprawdę okazyjnych cenach <<<

Niestety, autentyczność grafik nie została potwierdzona. Nissan India wciąż pozostaje przy swoim, twierdząc, że nowy Nissan z Dusterem wiele (jeśli w ogóle cokolwiek) wspólnego mieć nie będzie. Pozostaje nam zatem czekać na oficjalną premierę modelu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.