Salon Genewa 2013 | Citroen Technospace

Następcę Citroena C4 Picasso zobaczymy jeszcze w tym roku. Jego pierwszym zwiastunem jest prototyp Technospace, który będzie można zobaczyć w Genewie

Citroen stworzył dwa minivany segmentu C i oba odniosły sukces. Zarówno Xsara Picasso, jaki C4 Picasso odznaczały się nowoczesną i atrakcyjną zarazem stylistyką, dobrze przyjęta przez klientów. Citroen zamierza utrzymać ten kurs i trzecia generacja rodzinnego kompaktu także będzie awangardowa.

EMP 2 , czyli PSA też ma swoje MQB

Citroen Technospace został zaprojektowany z zachowaniem podstawowych założeń poprzednika, ale pojawią się w nim nowe elementy. Jednym z nich są światła przednie wkomponowane w przedni zderzak. Tył prezentuje się bardziej klasycznie. Zdecydowano się na dużą klapę otwieraną razem z tylnymi lampami, nieco na wzór Audi Q7. Co się zmieni w wersji produkcyjnej? Podobno niewiele, Technospace został już wyposażony w "normalne" lusterka i klamki drzwi. Zmiany, jeśli się pojawią, będą kosmetyczne.

Bazę dla nowego minivana ma stanowić nowa, modułowa platforma nazwana EMP2. Podstawowa wersja, mieszcząca pięcioro pasażerów będzie mierzyć 443 cm długości, 183 cm szerokości i 161 cm wysokości (C4 Picasso: 447x183x161 cm). Pomimo zachowania niemal identycznych rozmiarów, nowy Citroen będzie o ok. 70 kg lżejszy, od C4 Picasso. Wśród nowości pokładowych w opcji pojawi się 12 calowy ekran dotykowy obsługujący komputer, radio, czy nawigację.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.