Volkswagen Golf R Cabriolet - nowe zdjęcia i specyfikacja techniczna

Volkswagen zaprezentował najszybszego kabrioleta w historii marki. Spekulacje dotyczące silnika zostały potwierdzone - pod maskę trafił dwulitrowy silnik o mocy 265 KM. Tak Niemcy żegnają odchodzącą generację modelu

Volkswagen Golf CC w drodze?

Dwulitrowy silnik TSI o mocy 265 KM sprzężono z dwusprzęgłową przekładnią DSG. Najszybszy kabriolet w historii marki przyspiesza od 0 do 100 km/h w 6,4 s. Prędkość maksymalną ograniczono elektronicznie do 250 km/h.

Odmianę R poznamy po zderzakach, poszerzonych nadkolach, a także 18-calowych felgach ze stopu metali lekkich Talladega. Zawieszenie Golfa R Cabriolet obniżono o 25mm, co nie tylko widać już na pierwszy rzut oka, ale będzie też można poczuć podczas jego prowadzenia.

Na liście wyposażenia standardowego znajdziemy m.in.: - Charakterystyczny dla modelu R układ wydechowy z podwójną końcówką, - obudowy lusterek zewnętrznych lakierowane w kolorze czarnym, - zaciski hamulców w kolorze czarnym z logo R, - osłona chłodnicy lakierowana w kolorze czarnym z logo R, - biksenonowe reflektory z funkcją dynamicznego doświetlania zakrętów, - sportowe fotele obszyte skórą Vienna Cool Leather, - logo R na zagłówkach przednich foteli, - multifunkcyjna, obszyta skórą kierownica z logo R, - obszyta skórą dźwignia zmiany biegów z logo R, - pedały ze stali nierdzewnej, - system audio z odtwarzaczem płyt CD/MP3, - dwustrefowa, automatyczna klimatyzacja Climatronic.

Szukasz używanego Golfa? Mamy ponad 900 propozycji

Golf R Cabriolet dostępny jest na niemieckim rynku w cenie od 43 325 euro (około 180 tys. zł). Dokładna data wprowadzenia modelu na polski rynek nie została jeszcze ustalona.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.