Salon Genewa 2013 | SsangYong Rodius - oficjalne zdjęcia

Kilka dni po przedostaniu się do sieci zdjęć nowego SsangYonga Rodiusa bez grama kamuflażu, Koreańczycy postanowili opublikować oficjalną galerię fotografii nowej generacji auta
Pierwsza generacja Rodiusa jest laureatem licznych plebiscytów na najbrzydsze auto na świecie. Jego następca miał to zmienić. Pierwsze szkice auta zapowiadały się bardzo obiecująco. Auto wydawało się na nich proporcjonalne, a efektowne przetłoczenia na karoserii dodawały mu dynamiki. Całość wyglądała schludnie. Nadzieje na udane stylistycznie auto rozwiały jednak pierwsze zdjęcia gotowego auta bez kamuflażu, które właśnie wyciekły do sieci. Nowy Rodius wygląda na nich ociężale i nieproporcjonalnie. Tylną szybę zarysowano w identyczny jak u poprzednika sposób, co nie ma pozytywnego wpływu na prezencję auta. Wygląda na to, że Koreańczycy znów mają zamiar rozsławić Rodiusa zwycięstwami w plebiscytach na najbrzydsze auto roku. Trzeba jednak przyznać, że kabina prezentuje się znacznie lepiej, a jej praktyczne walory na pewno docenią członkowie rodzin wielodzietnych (Rodius poprzedniej generacji na wybranych rynkach występował w odmianie jedenastoosobowej i tak pozostanie).

>>> SsangYongi w bardzo, bardzo niskich cenach <<<

W ten sposób pisaliśmy o Rodiusie (na niektórych rynkach jego nazwa to Korando Turismo) świeżo po tym, jak do internetu wyciekły zdjęcia auta pozbawionego kamuflażu. Jak widać na zdjęciach fabrycznych, obróbka graficzna, dobór odpowiedniej wersji wyposażeni i lakieru potrafią zdziałać cuda. Co prawda nie twierdzimy, że auto będzie się teraz starać o miano najpiękniejszego na świecie, ale prezentuje się całkiem przyzwoicie. Wygląda na to, że zbyt pochopnie oceniliśmy nowego Rodiusa.

Wybór jednostek napędowych ograniczy się do dwóch silników - 2-litrowego diesla o mocy 155 KM i 3.2-litrowego, 6-cylindrowego motoru benzynowego. Na liście wyposażenia opcjonalnego znajdzie się napęd na cztery koła. Na razie o aucie nie wiemy nic więcej, ale zmieni się to już w marcu, kiedy to auto oficjalnie zadebiutuje na Salonie Samochodowym w Genewie.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.