Salon Genewa 2013 | Opel Adam Rocks

Opel niebawem rozszerzy ofertę Adama o odmianę Rocks. Czy Fiat 500C i Citroen DS3 Cabrio mają się czego obawiać?

Opel zbuduje Adama OPC?

Opel Adam Rocks zostanie oficjalnie zaprezentowany za niespełna miesiąc na Salonie Samochodowym w Genewie. Na razie dysponujemy jedynie jego szkicami, ale nietrudno się domyślić, jak auto będzie wyglądało w rzeczywistości. W przypadku Adama zdecydowano się na identyczne rozwiązanie jak w Fiacie 500C, czyli rozsuwany miękki dach.

Przywieziony przez Opla do Genewy Rocks będzie wersją studyjną, która wyglądem nie powinna znacznie odbiegać od odmiany produkcyjnej. Niemcy podkreślają, że auto zapoczątkuje nowy trend na rynku - Rocks ma być kolejną niszą rynkową, uzupełnieniem oferty o samochód, którego nie ma nie tylko w gamie Opla, ale i u żadnego innego producenta.

I rzeczywiście - coś w tym jest. Rocks, prócz rozsuwanego miękkiego dachu, posiada też (najpewniej plastikowe) listwy progowe, błotniki i zderzaki, u których podstawy znajdziemy dyfuzory. Wielkie koła są charakterystyczne dla przedprodukcyjnych szkiców, ale wspomniane wcześniej elementy świadczą o tym, że będziemy mieli do czynienia z małym crossoverem o zwiększonym prześwicie, modnych kształtach karoserii i ograniczonych, ale jednak, właściwościach terenowych.

>>> Używane Ople do 5 tys. zł <<<

Z tego powodu wspomniane DS3 Cabrio i 500C nie będą stanowić dla niego bezpośredniej konkurencji, choć Adamowi Rocks najbliżej będzie właśnie do nich. Na rynku auto najprawdopodobniej pojawi się w przyszłym roku. Pod maskę trafią zapewne te same silniki, które napędzają standardowego Adama.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.