Fiat rozważa stworzenie konkurenta Dacii

CEO Fiata Sergio Marchionne w rozmowie z włoską prasą przyznał, że rozważane jest wprowadzenie na rynek budżetowej marki, która mogłaby konkurować z Dacią - donosi portal "Autonews". Spekuluje się, że nowa marka mogłaby się nazywać Innocenti

Volkswagen chce mieć swoją budżetową markę

Włosi posiadają prawa do nazwy już od 23 lat, ale jej ewentualne użycie nie zostało jeszcze przesądzone - to jedynie spekulacje. Wiadomo na pewno, że motorem napędowym nowego projektu jest trudna sytuacja na kurczącym się europejskim rynku oraz notująca wzrosty popularności Dacia, czyli budżetowa marka Renault.

Co prawda Sergio Marchionne nie powiedział, że powstanie nowej marki jest już pewne, ale podkreślił, że produkcja budżetowych Fiatów z nieznanym jeszcze logo najprawdopodobniej nie odbywałaby się w Europie. Tu koszta wyprodukowania auta są znacznie większe niż chociażby w Azji, która wydaje się być najbardziej prawdopodobnym miejscem na ulokowanie produkcji niedrogich aut.

Dzięki nowej marce Włosi nie tylko chcieliby pozyskać uboższą klientelę, ale również wyżej wypozycjonować samego Fiata, którego samochody mogłyby stać się nieco droższe.

>>> Masz 3 tys. zł? To stać Cię na ponad 1,7 tys. aut wystawionych na Autotrader.pl <<<

Na razie ostateczna decyzja nie została podjęta. Nie wiadomo też, kiedy nowa marka miałaby się pojawić na rynku. Plany stworzenia budżetowych marek mają też Volkswagen i Nissan. Wygląda na to, że zapoczątkowany przez Renault trend szybko nie przeminie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.