Lykan Hypersport - cena nie odstrasza

Podczas styczniowego salonu samochodowego w Katarze, mało znana arabska firma zaprezentowała prototyp supersportowego modelu. Mimo kosmicznie wysokiej ceny, potencjalni klienci dosłownie rzucili się na auto

Złap mnie, jeśli potrafisz - czyli najmocniejsze auta świata

W wywiadzie udzielonym Arabian Business Qatar , szef W Motors pochwalił się, że od momentu katarskiego debiutu, firma zebrała ponad sto zgłoszeń od potencjalnych klientów. To naprawdę imponująca liczba. Szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę fakt, iż cenę auta ustalono na 3,4 miliona dolarów, a Lykan Hypersport jest pierwszym modelem stworzonym przez W Motors. Prezes firmy - Ralph Debbas, nie krył zadowolenia z takiego obrotu spraw. W wywiadzie zdradził, że najprawdopodobniej powstanie znacznie więcej niż, zakładane na początku, siedem egzemplarzy auta.

Dla przypomnienia, Lykan Hypersport jest pierwszym arabskim supersportowym samochodem. Zaprojektowanym, dodajmy, z wyjątkową fantazją. Dzięki zwartej, wyjątkowo atletycznej i oryginalnej sylwetce, mógłby on bez kompleksów wystartować w konkursie na kolejny samochód Batmana. A wygląd nie jest jego jedynym atutem.

>> Wolisz supersportowe auta z historią? Oto używane Ferrari z polskich komisów <<

Auto napędzane jest bowiem centralnie umieszczonym, podwójnie turbodoładowanym silnikiem typu bokser, oddającym do dyspozycji kierowcy moc 760 koni mechanicznych oraz 1000 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Do prędkości 100 km/h Lykan rozpędza się w 2,8 sekundy, a przestaje przyspieszać dopiero przy 395 km/h.

Czy to wszystko usprawiedliwia kosmiczną cenę? Cóż, nowi właściciele będą mogli pochwalić się przed znajomymi autem, w którym LED-owe reflektory ozdobiono najprawdziwszymi diamentami, a tapicerka przeszywana jest złotymi nićmi. Jak widać, chętnych nie brakuje.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.