Salon Genewa 2013 | Renault Scenic XMOD

Podczas salonu samochodowego w Genewie zadebiutuje nowa, uterenowiona wersja współczesnego Scenica

Nowe Renault Clio Grandtour wycenione

To nie pierwsza "przełajowa" odmiana francuskiego minivana. Niektórzy z Was z pewnością pamiętają pierwszą generację modelu z dopiskiem RX4 czy Scenica II Conquest. Podobnie jak w przypadku protoplastów, nowe auto również uzbrojono w zderzaki z ochronnymi panelami z czarnego plastiku oraz dodatkowe listwy na drzwiach i nadkolach. Aby ułatwić podróżowanie po bardziej wymagających drogach, zwiększono również prześwit. Charakterystycznym elementem minivana z dopiskiem XMOD są także srebrne relingi dachowe.

Chociaż Scenic XMOD jest autem przednionapędowym, w trudniejszych warunkach można skorzystać z systemu Grip Xtend. Za pośrednictwem pokrętła znajdującego się w konsoli centralnej, można wybrać jeden z trzech predefiniowanych trybów pracy układu: Road, Loose Ground oraz Expert, przeznaczonych do jazdy po asfalcie, luźnych nawierzchniach i bardziej wymagających drogach.

>> Protoplastę XMOD-a można kupić za niecałe 20 tys. złotych <<

Klienci na liście opcji znajdą m.in. tapicerkę ze skóry i alcantary, spłaszczoną u dołu kierownicę, aluminiowe nakładki pedałów oraz system audio firmy Bose. Niezależnie od wybranej wersji, wszyscy będą mogli skorzystać ze zwiększonego (względem zwykłego Scenica) bagażnika o pojemności 555 litrów. Pośród jednostek przewidzianych dla przełajowej wersji minivana znajdzie się odświeżona, bardziej oszczędna odmiana benzynowego, 130-konnego 1.4 TCe.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.