Salon Genewa 2013 | Nowy SsangYong Rodius

Już w marcu na Salonie Samochodowym w Genewie SsangYong zaprezentuje nową generację Rodiusa. Wszystko wskazuje na to, że auto do najpiękniejszych należeć nie będzie

SsangYong Rexton w czwartej odsłonie

Pierwsza generacja Rodiusa jest laureatem licznych plebiscytów na najbrzydsze auto na świecie. Jego następca miał to zmienić. Pierwsze szkice auta zapowiadały się bardzo obiecująco. Auto wydawało się na nich proporcjonalne, a efektowne przetłoczenia na karoserii dodawały mu dynamiki. Całość wyglądała schludnie. Nadzieje na udane stylistycznie auto rozwiały jednak pierwsze zdjęcia gotowego auta bez kamuflażu, które właśnie wyciekły do sieci.

Nowy Rodius wygląda na nich ociężale i nieproporcjonalnie. Tylną szybę zarysowano w identyczny jak u poprzednika sposób, co nie ma pozytywnego wpływu na prezencję auta. Wygląda na to, że Koreańczycy znów mają zamiar rozsławić Rodiusa zwycięstwami w plebiscytach na najbrzydsze auto roku. Trzeba jednak przyznać, że kabina prezentuje się znacznie lepiej, a jej praktyczne walory na pewno docenią członkowie rodzin wielodzietnych (Rodius poprzedniej generacji na wybranych rynkach występował w odmianie jedenastoosobowej).

>>> SsangYongi w bardzo, bardzo niskich cenach <<<

Wybór jednostek napędowych ograniczy się do dwóch silników - 2-litrowego diesla i 3.2-litrowego motoru benzynowego. Na więcej szczegółów, dotyczących nowego Rodiusa, musimy poczekać do marca, kiedy to odbędzie się oficjalna premiera auta.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.