Cross GT - Kia chce do premium

Już w lutym Kia zaprezentuje nowy koncept o nazwie Cross GT. Sama określa go mianem CUV-a (Crossover Utility Vehicle) klasy premium

Tajemnicza Kia zadebiutuje w marcu

Ostatnimi czasy Kia ma pełne ręce roboty. Niedawno pokazała światu pro_cee'da GT, zapowiedziała premierę studyjnej wersji nowego malucha w sportowym stylu, którego pokaże w marcu na Salonie Samochodowym w Genewie, a do wszystkiego dołożyła koncepcyjne Cross GT, które zadebiutuje już na początku lutego na targach w Chicago.

O samochodzie nie wiemy prawie nic. Koreańczycy opublikowali na razie jedną wizualizację auta, która na dodatek nie przedstawia go w pełnej krasie. Wiadomo, że samochód ma być jeszcze większy od modelu Sorento. Można zatem przypuszczać (nie tylko ze względu na gabaryty, ale i na miejsce premiery), że bazujący na Cross GT model nie trafi do Europy. Ma to być "CUV klasy premium", dlatego we wnętrzu nie powinno zabraknąć wysokiej jakości materiałów i masy bardziej lub mniej przydatnych gadżetów.

>>> Masz 10 tys. zł i chcesz kupić Kię? Jest w czym wybierać <<<

Na więcej informacji musimy trochę poczekać. Biorąc pod uwagę, że dni prasowe Chicago Auto Show rozpoczynają się już 7 lutego, Kia zapewne nie pozwoli nam zbyt długo czekać na kolejne wizualizacje i dodatkowe informacje na temat auta.

Więcej o: